نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس با استفاده از GIMP

نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس با استفاده از GIMP

عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس به راحتی سیستم ویندوز نیست. خوشبختانه یک برنامه در این سیستم وجود دارد که به کمک آن می توانید از صفحه ی سیستم لینوکس عکس بگیرید. البته اگر این برنامه در سیستم شما نصب نباشد برنامه های مختلف زیادی هست که می توانید از آنها استفاده کنید.

مراحل :

GIMP را نصب کنید. GIMP یک ویرایشگر تصویر رایگان است که در اکثر سیستم های لینوکس نصب شده است. اگر این برنامه در سیستم شما وجود ندارد می توانید آن را از Software Center به صورت رایگان دانلود کنید. Software Center را باز کنید, عبارت “gimp” را جستجو کنید و the “GIMP Image Editor” را نصب کنید.

گزینه Screenshot
روی منوی “File” کلیک کنید و “Create” → “Screenshot” را انتخاب کنید. ابزار عکسبرداری باز خواهد شد. این ابزار بسیار شبیه به Gnome Screenshot می باشد.

انتخاب نوع تصویر
نوع تصویری که می خواهید بگیرید را انتخاب کنید. می توانید 3 نوع عکس متفاوت بگیرید. single window, full-screen یا custom selection. اگر گزینه ی single window را انتخاب کنید باید روی پنجره ای که می خواهید از آن عکس گرفته شود, کلیک کنید.
شما می توانید برای عکسبرداری از صفحه مدت زمانی تاخیر تعیین کنید. با این کار می توانید دقیقا از همان چیزی که می خواهید عکس بگیرید. اگر می خواهید از گزینه ی custom screenshots استفاده کنید بهتر است در عکسبرداری تاخیر ایجاد کنید تا عکس به درستی انتخاب شود.
برای اینکه عکس گرفته شود روی گزینه ی “Snap” کلیک کنید. بسته به تنظیمات شما عکس سریعا گرفته می شود. بعد از پایان کار, عکس در پنجره ی GIMP editing باز خواهد شد.
تصویر را ذخیره کنید. اگر نمی خواهید ویرایشی در تصویر اعمال کنید, می توانید آن را در داریو ذخیره کنید. روی منوی “File” کلیک کنید و گزینه ی ” “Export را انتخاب کنید. برای تصویر یک نام مشخص کنید و آن را در محلی ذخیره کنید سپس روی دکمه ی “Export” کلیک کنید.

منبع : نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس با استفاده از GIMP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *