نحوه ی ایجاد قاب در فتوشاپ

 

نحوه ی ایجاد قاب در فتوشاپ

 

اگر می خواهید در فتوشاپ قاب اضافه کنید, مهم ترین کار استفاده از چندین لایه ی رنگی می باشد.

 

مراحل :

  1. عکس را باز کنید و یک لایه ی جدید ایجاد کنید. به منوی “Edit” بروید و گزینه ی “Fill” را انتخاب کنید و لایه را با رنگ مشکی پر کنید. این لایه را “White Border” بنامید.
  2. از پایین پنل “Layers” روی دکمه ی FX کلیک کنید و گزینه ی “Stroke” را انتخاب کنید. “Size” را روی 9 پیکسل, “Position” را روی Inside و “Opacity” را روی 60% تنظیم کنید.

این مقدار ها بسته به سایز و رزولوشن تصویر قابل تغییر هستند. این مقدار ها برای تصویری با سایز 3″ x 4″ و رزولوشن 72 ppi مناسب می باشد.

stroke
  1. در دیالوگ باکس “Layer Style” به قسمت menu بروید و از بالای لیست “Blending Options” را انتخاب کنید. در قسمت “Advanced Blending Options”, گزینه ی “Fill Opacity” را روی 0% تنظیم کنید.

روی گزینه ی OK کلیک کنید و Layer Styles را ببندید.

از بالای پنل Layers, فیلد Fill Opacity را یادداشت کنید.

  1. برای تکرار لایه ها از پنل Layers, لایه ی White Border را روی New Layer بکشید. لایه ی جدید را “Color1 Border” نامگذاری کنید.
  2. برای ویرایش Layer Styles روی دکمه ی FX کنار “Color1 Border” دوبار کلیک کنید.
  3. از منوی سمت چپ گزینه ی “Stroke” را انتخاب کنید. “Size” را به 4 پیکسل و “Opacity” را به 80- 100% تغییر دهید. روی “Color Swatch” کلیک کنید و medium-saturation و neutral tone را انتخاب کنید. سپس روی OK کلیک کنید.
  4. لایه را تکرار کنید و آن را تغییر نام دهید. روی دکمه ی FX لایه ی جدید دوبار کلیک کنید.
  5. از منو گزینه ی “Stroke” را انتخاب کنید. “Size” را به 2 pixels تغییر دهید, روی “Color Swatch” کلیک کنید و تیره ترین رنگ را انتخاب کنید.

منبع : نحوه ی ایجاد قاب در فتوشاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *