طرز تهیه ی فریتاتا اسفناج و فلفل دلمه ای قرمز

 

طرز تهیه ی فریتاتا اسفناج و فلفل دلمه ای قرمز

 

نسخه ی غذا هایی که از قدیم مورد علاقه ی همگان واقع شده است, اکنون هم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. فریتاتا نیز یکی از این غذا هاست. برای درست کردن این غذای خوشمزه شما به یک قالب مافین احتیاج دارید. فریتاتا تنوع زیادی دارد, پیشنهاد می کنم همه را امتحان کنید.

اگر می خواهید فریتاتای مینی درست کنید قالب شما باید کوچک باشد.

فریتاتا اسفناج و فلفل دلمه ای قرمز

مواد لازم برای تهیه ی 12 عدد فریتاتا :

1 قاشق چای خوری روغن زیتون

2/1 فنجان پیاز خرد شده

2/1 فنجان فلفل دلمه ای قرمز خرد شده

3 فنجان اسفناج خرد شده

6 عدد تخم مرغ بزرگ

4/1 فنجان شیر

3/2 فنجان پنیر چدار

نمک و فلفل به میزان لازم

 

مراحل :

 

  1. فر را از قبل در دمای 375 درجه فارنهایت (190 درجه سانتیگراد) حرارت دهید و قالب مافین را چرب کنید. این دستور پخت برای درست کردن 12 عدد فریتاتا می باشد. اگر می خواهید فریتاتای مینی درست کنید باید قالب شما برای 24 عدد فریتاتای مینی جا داشته باشد.

 

  1. در یک ماهیتابه یک قاشق چای خوری روغن زیتون بریزید, سپس پیاز و فلفل دلمه ای را روی دمای متوسط به بالا سرخ کنید. مواد را هم بزنید تا نرم شوند. این مرحله حدودا 5 دقیقه به طول می انجامد.

3. اسفناج خرد شده را به پیاز ها اضافه کنید. به هم زدن ادامه دهید تا اسفناج ها بپزند. ماهیتابه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

4. 6 عدد تخم مرغ بزرگ, 4/1 فنجان شیر, 3/2 فنجان پنیر چدار و نمک و فلفل را درون یک کاسه ی متوسط بریزید و هم بزنید. به هم زدن ادامه دهید تا به رنگ زرد کم رنگ تغییر کند.

 

  1. 3/2 قالب مافین را از مخلوط تخم مرغ پر کنید. دقت کنید که مواد درون قالب ها به یک اندازه باشد.

 

  1. سبزیجات را به هر قالب اضافه کنید.

 

  1. فریتاتا را بپزید. اگر از قالب بزرگ استفاده کرده اید باید به مدت 20 الی 25 دقیقه و اگر از قالب مینی استفاده کرده اید باید به مدت 8 الی 10 دقیقه صبر کنید تا فریتاتا پخته شود.

 

  1. فریتاتا را به کمک چنگال از قالب خارج کنید و سریعا سرو کنید. اگر کمی از فریتاتا باقی ماند می توانید به مدت 3 الی 5 روز آن را در یخچال نگهداری کنید و از آن استفاده کنید.

 

منبع : طرز تهیه ی فریتاتا اسفناج و فلفل دلمه ای قرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *