دیوار بزرگ چین  را بشناسید

Great Wall of China

دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه جهان می باشد و در سال 1987 به دلیل اهمیت تاریخی و فرهنگی آن در لیست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسید. با وجود اینکه این دیوار بسیار قدیمی است و قسمت هایی از آن فرسوده شده و قسمت هایی نیز از بین رفته است، اما سالانه میلیون ها بازدید کننده دارد.قدمت دیوار چین به 2000 سال پیش، قرن هفتم پیش از میلاد باز می گردد. این دیوار به دستور امپراتور شین هوانگ ساخته شد و علتاصلیساختآن محافظتازکشوردرزمانجنگبودهاست. گفته شده که در طول دوران ساخت بیش از 20 دولت کار ساخت آن راانجام داده اند. این دیوار تا 15 استان امتداد دارد، سمت غرب به استانگانسو و از شرق تااستانلیائونینگ کشیده شده است.

طولدیوار ۲۱،۱۹۶ کیلومترارتفاعآن بین ۴٫۵مترتا ۱۱ مترمتغیراست. طولکلیایندیواربه حدود ۳،۴۶۰ کیلومترمی رسد کهرکوردارطولانیتریندیواردنیاست.

کار ساخت این بنا در 770 سال قبل از میلاد شروع شد ولی با این وجود، کار ساخت آن رسما در سال 221 پیش از میلاد آغاز شد.

درست است که نام این بنا دیوار چین است اما در واقع این سازهتنها دیوار نیست بلکه از برج ها و قلعه های متعددی تشکیل شده است.

در ساخت این دیوار از میزان بسیار زیادی سنگ و خاک بکار رفته است که کاملا عادی است، اما ماده دیگری که از آن نیز در ساخت استفاده شده است برنج می باشد. علت استفاده از برنج این است که ماده ای چسبنده به نام آمیلوپکتین در آن وجود دارد. در مورد سفر به چین در سایت بیشتر بخواید.

برای ساخت دیوار بزرگ چین از زندانیان استفاده می شده است. در واقع وظیفه تعمیر و ساخت آن به عهده زندانیانی بوده که جرایمی مانند قتل و تجاوز داشته اند و این کار به نوعی برای تنبیه آنها بوده است. گفته شده که در طول دوران ساخت این دیوار حدود 400 هزار زندانی کشته شده است.

در این دیوار چندین معبد نیز وجود دارد که برای بزرگداشتژنرالگوانیودکهدرپایه‌گذاریامپراطوریچیننقشبزرگیداشت ساخته شده است.

باستان شناسان احتمالی غم انگیز در مورد این بنای تاریخی می دهند. گفته می شود که احتمالا تا سال 2040 به دلیل فرسایش از بین خواهد رفت. بیشتر بخوانید: تور اروپا

دیوار بزرگ چین برای خود مردم چین بنایی عادی بوده و خیلی مورد توجهشان نبوده است. پس از قرن نوزدهم میلادی که ارتباطات کشور ها با یکدیگر بیشتر شد، گردشگران و مسافران بسیار از آن شگفت زده شدند به آن علاقه نشان دادند. این گونه بود که مردم چین متوجه ارزش این بنای تاریخی شدند

بهترینزمانسفر به چین برای بازدید ایندیواراوایلمیواکتبر (اردیبهشتومهر) است فصل شلوغ گردشگری در این محل است. درزمستانایندیوارکاملاپوشیده از برف استوتعدادافرادی که برای بازدید به این منطقه می آیند بسیار کاهشپیدامیکند. درطولزمانکفدیوارلیز ولغزندهاست. فصل پاییزازبهترینفصلهابرایبازدیدازایندیواراست. هوادر این فصلعالیستوعلفزارهایکوهستانیمناظر زیبا،جذابورنگارنگیرابوجود می آورند. اما بهترین پیشنهادبرای بازدید از این اثر تاریخی خرداد ماه می باشدکه دیوارنسبتبهماه های دیگرخلوتتراست. در سایت سفر باتو می توانید مطالب بیشتری در مورد تور چین بخوانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *