نحوه ی خروج از حالت Safe Mode در اندروید

 

نحوه ی خروج از حالت Safe Mode در اندروید

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد چگونه بعد از اینکه کامپیوتر, تبلت یا گوشی هوشمند خود را در حالت Safe Mode قرار داده اید, مجددا راه اندازی کنید. Safe Mode به حالتی گفته می شود که کامپیوتر, تبلت یا گوشی هوشمند شما تنها برنامه ها و اطلاعات مورد نیاز برای اجرای فرایند های اصلی را بارگذاری می کند و از این حالت برای حذف ویروس یا رفع مشکلات اصلی دستگاه استفاده می شود. شما تنها زمانی باید از حالت Safe Mode خارج شوید که مطمئن هستید مشکل یا ویروس مورد نظر رفع شده است.

android safe mode

مراحل :

  1. از پنل اعلان ها استفاده کنید. منوی اعلان ها را از بالای صفحه به پایین بکشید سپس روی گزینه ی SAFE MODE ضربه بزنید. با این کار دستگاه شما از حالت Safe Mode خارج می شود و دستگاه مجددا راه اندازی خواهد شد.

همه ی دستگاه های اندروید این گزینه را ندارند. اگر گزینه ی SAFE MODE را در پنل مشاهده نکردید, به مرحله ی بعدی بروید.

  1. دستگاه اندروید را مجددا راه اندازی کنید. دکمه ی “Power” را فشار داده و نگه دارید، سپس بر روی Restart یا Reboot ضربه بزنید. در اغلب موارد با این کار دستگاه از حالت Safe Mode خارج می شود.

اگر دستگاه شما هنوز در حالت Safe Mode راه اندازی مجدد می شود, به مرحله ی بعد بروید.

  1. دستگاه را خاموش کنید و چند دقیقه آن را خاموش بگذارید.
  2. هنگامی که دکمه ی “Volume Down” را نگه داشته اید, دستگاه را روشن کنید. دکمه های “Power” و “Volume Down” را با هم فشار دهید.
  3. حافظه ی پنهان اندروید را پاک کنید. با این کار همه ی فایل های مرتبط با راه اندازی اندروید پاک خواهد شد.
  4. سعی کنید برنامه هایی را که اخیرا نصب کرده اید, حذف کنید. اگر اخیرا برنامه ای را نصب کرده اید و مشکل به وجود آمده است, ممکن است این برنامه دلیل بروز این مشکل باشد. برنامه هایی که اخیرا نصب کرده اید را حذف کنید و دستگاه را مجددا راه اندازی کنید.
  5. اگر باز هم نتیجه نگرفتید, می توانید دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. با این کار همه ی اطلاعات دستگاه شما حذف می شود, بنابراین قبل از این کار از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید.

اگر هنوز هم نتیجه نگرفتید دستگاه را به یکی از مراکز پشتیبانی فنی ببرید تا مشکل شناسایی شود.

منبع : نحوه ی خروج از حالت Safe Mode در اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *