دانلود آهنگ جدید پویا بیاتی بنام منو دعا کن

نحوه ی آپلود فایل ها در سرور Ftp با استفاده از کلاینت FTP

 

نحوه ی آپلود فایل ها در سرور Ftp با استفاده از کلاینت FTP

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه فایل ها را از کامپیوتر خود در سرور( File Transfer Protocol (FTP آپلود کنید. در سیستم ویندوز و مکینتاش می توانید به صورت مستقیم به سرور FTP دسترسی پیدا کنید, هم چنین می توانید با استفاده از یک کلاینت FTP مانند FileZilla به سرور متصل شوید. اگر می خواهید از طریق iPhone یا Android به سرور FTP متصل شوید, باید برنامه ی مخصوص FTP را دانلود کنید. به خاطر داشته باشید که برای این کار به آدرس سرور FTP احتیاج دارید؛ هم چنین نمی توانید بدون مجوز فایل ها را در سرور آپلود کنید.

 

 

مراحل :

  1. با اینکه به صورت مستقیم در سیستم ویندوز و مکینتاش می توانید فایل ها را در سرور آپلود کنید, محدودیت هایی نیز وجود دارد. اگر می خواهید فایل های زیادی را آپلود کنید و از ویژگی هایی مانند صف بندی آپلود ها و متوقف کردن آپلود ها استفاده کنید, می توانید از کلاینت FTP استفاده کنید.

    FTP client
  2. کلاینت FTP را دانلود و نصب کنید. کلاینت های رایگان زیادی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. یکی از محبوب ترین کلاینت ها FileZilla می باشد که می توانید از طریق filezilla-project.org به آن دسترسی پیدا کنید.

FileZilla را می توان در سیستم ویندوز، مکینتاش و لینوکس نصب کرد.

ایجاد اتصال جدید
  1. یک اتصال جدید ایجاد کنید. هنگامی که کار با کلاینت FTP را آغاز می کنید, لازم است یک پروفایل اتصال جدید را ایجاد کنید. با این کار اطلاعات اتصال شما ذخیره می شود و شما می توانید در آینده به سرعت به آن متصل شوید.

4.اطلاعات اتصال را وارد کنید.  آدرس FTP , ( به عنوان مثال ftp://ftp.server.com ), نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.

به عنوان مثال, برای اتصال به سرور test FTP, می توانید آدرس ftp://speedtest.tele2.net را در فیلد متنی تایپ کنید.

برخی از سرورها خط دوم “ftp” را در آدرس نیاز ندارند. در این موارد اضافه کردن خط دوم “ftp” از دسترسی شما به سرور جلوگیری می کند.

  1. به سرور FTP متصل شوید. هنگامی که همه ی اطلاعات را وارد کردید, با کلیک کردن روی دکمه ی Connect or Save می توانید به سرور FTP متصل شوید.
انتخاب پوشه
  1. به پوشه ای بروید که مجوز آپلود آن را دارید. سرورهای FTP زیادی آپلود کاربران را به پوشه های خاص محدود می کنند. به صفحه ی اسناد سرور FTP خود مراجعه کنید تا ببینید به چه پرونده هایی مجوز آپلود دارید. از طریق پنل سمت راست به پوشه های FTP بروید.
گزینه transfer
  1. از طریق پنل سمت چپ به قسمت فایل های خود بروید. به طور معمول در کلاینت FTP, پنل سمت چپ دایرکتوری کامپیوتر را نمایش می دهد. می توانید در پوشه ها جستجو کنید تا فایل مورد نظر خود را پیدا کنید.
آپلود فایل ها
  1. آپلود فایل ها را شروع کنید. برای شروع شدن آپلود فایل روی آن دوبار کلیک کنید یا آن را از پنل سمت چپ به پنل سمت راست بکشید.

9. آپلود های خود را نظارت کنید. پروسه ی آپلود در پایین پنجره ی FTP نمایش داده می شود.

قبل از قطع اتصال سرور, صبر کنید تا آپلود به صورت کامل انجام شود.

 

منبع : نحوه ی آپلود فایل ها در سرور Ftp با استفاده از کلاینت FTP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *