طرز پخت بادنجان

 

طرز پخت بادنجان

 

پخت بادنجان به سبک کلاسیک بسیار راحت می باشد. بسیاری از مردم از پختن بادمجان اجتناب می کنند، زیرا اگر دقت نکنید، می تواند بسیار چرب و شیرین شود. برای پخت بادنجان با بافتی کاملا سالم مراحل زیر را طی کنید.

 

زمان آماده سازی : 40-45 دقیقه

زمان پخت : 20 دقیقه

زمان کل : 60-65 دقیقه

 

 

آماده سازی :

 

  1. بادنجان مناسب خریداری کنید. یک بادنجان خوب پوست بنفش تیره دارد.
  2. بادنجان را بشوئید. بادنجان را در آب سرد شستشو دهید و دقت کنید که همه ی کثیفی آن گرفته شده باشد.
  3. بادنجان را برش دهید. بادنجان را روی تخته برش قرار دهید. با استفاده از یک چاقوی تیز قسمت سبز رنگ بادنجان را برش دهید سپس به شکل دلخواه بادنجان را برش دهید.

 

 

آماده کردن بادنجان :

برش بادمجان
  1. روی سینی فر حوله ی کاغذی پهن کنید و برش های بادنجان را روی آن بچینید سپس روی هر برش کمی نمک بپاشید. نمک زدن به بادنجان باعث می شود آب اضافی بادنجان گرفته شود و بادنجان بیش از حد روغن نخورد. اگر زمان ندارید می توانید از این مرحله عبور کنید اما این مرحله در طعم و چرب نشدن بادنجان تاثیر به سزایی دارد.
  2. به مدت 30 دقیقه صبر کنید. خواهید دید که آب اضافی بادنجان از آن خارج می شود. اگر این مرحله را مشاهده نکردید کمی بیشتر نمک بزنید.
  3. برش های بادنجان را از آب نمک خارج کنید. کمی بادنجان ها را فشار دهید و با دستمال نمک اضافی را جدا کنید. دقت کنید که نباید بیش از حد بادنجان ها را فشار دهید.

 

پخت بادنجان :

بادنجان

 

  1. فر را در دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتیگراد) گرم کنید.
  2. روی برش های بادنجان روغن بمالید. برش های بادنجان را روی سینی فر قرار دهید. با استفاده از برس مخصوص روغن زیتون یا روغن گیاهی روی بادنجان ها بمالید. کمی نمک و فلفل روی بادنجان ها بپاشید.
  3. بادنجان ها را درون فر قرار دهید تا کاملا بپزند و کمی به رنگ قهوه ای تغییر کنند . این مرحله حدود 20 دقیقه به طول می انجامد.

اگر بادنجان پنیری دوست دارید, می توانید کمی پنیر چدار و پارمزان روی بادنجان ها بپاشید و مجددا به مدت 5 دقیقه ی دیگر آن ها را در فر قرار دهید تا پنیر ذوب شود.

اگر دوست دارید می توانید برش های گوجه فرنگی را روی بادنجان ها قرار دهید و به مدت 30 دقیقه ی دیگر آنها را بپزید.

  1. پایان !

منبع : طرز پخت بادنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *