طرز تهیه ی رولت رنگارنگ

 

طرز تهیه ی رولت رنگارنگ

 

اگر به تزئینات خاص شیرینی و کیک علاقه مند هستید و می خواهید یک رولت رنگارنگ خوشمزه درست کنید این دستور پخت برای شما بسیار مناسب است. برای یادگیری درست کردن این رولت خوشمزه کار را از مرحله ی یک آغاز کنید!

رولت رنگارنگ

مواد لازم :

پودر کیک وانیلی

رنگ های مختلف خوراکی به دلخواه شما

2/1 فنجان خامه

پودر شکر

 

مراحل :

 

  1. مایع کیک را آماده کنید و در ظرف های جدا رنگ خوراکی اضافه کنید. مایع کیک را به تعداد رنگ ها تقسیم کنید و در ظرف های جداگانه بریزید, سپس رنگ ها را به مایع اضافه کنید.
  2. مایع کیک رنگی را با استفاده از قیف پلاستیکی مخصوص روی کاغذ روغنی بریزید. می توانید به هر شکلی که دوست دارید مایع را تزئین کنید. می توانید خط های صاف یا خمیده بکشید و هر تزئینی که به نظر شما زیباست به کار ببرید.

3. رولت را به مدت 12 الی 15 دقیقه در دمای 180 درجه سانتی گراد / 350 درجه فارنهایت فر بگذارید تا بپزد. اگر می خواهید مطمئن شوید که رولت پخته است یک عدد خلال دندان را وسط رولت فرو کنید. اگر تمیز خارج شد, کیک شما آماده است.

در غیر این صورت چند دقیقه بیشتر رولت را در فر قرار دهید.

4. به کمک کاغذ روغنی رولت یا یک حوله ی کاغذی کیک را بپیچانید. برای انجام این کار پودر شکر را روی حوله ی کاغذی بپاشید و با دقت کیک را رول کنید.

  1. اجازه دهید کیک به طور کامل سرد شود. این کار بسته به ضخامت کیک مدت زمان کم یا زیادی را لازم دارد.

6. 2/1 فنجان خامه را هم بزنید تا کاملا آماده شود. با این خامه باید درون رولت را پر کنید. می توانید در خامه تکه های کوچک میوه بریزید.

 

  1. مجددا کیک را باز کنید تا خامه را اضافه کنید. دقت کنید که همه ی نقاط کیک پر از خامه شده باشد.

8. مجددا کیک را رول کنید. به مدت 15 دقیقه آن را در یخچال نگه دارید تا سرد شود. تا زمانی که می خواهید رولت را سرو کنید بهتر است در یخچال نگهداری شود.

 

 

منبع : طرز تهیه ی رولت رنگارنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *